På majbesök i Göteborg

Nu är vi åter igen tillbaka på Göteborg på ett nytt besök! Gör jag något annat än att åka till Göteborg?! Svar ja. Men det är inte värt att nämna så mycket om.

Vi for till Konstepidemin där många up-and-coming (många up-and-then-leaving-forever med för den delen) konstnärer ställde ut. Verket på bilden var en favorit
Detta var ett verk ifrån en konstnär som är up-and-then-leaving-forever. Tyvärr.
Vi for till botaniska trädgården där vi mumsade på medhavd lunch. Jag övade på att lära mig att hjula. Erik övade sig på att lära sig att ramla. Vi lyssnade på en låt som hette “Magnolia tree” samtidigt som vi dansade modern dans.
Jag köpte ett par pom poms av två fattiga flickor som eventuellt blev utnyttjade ekonomiskt av sin far.
Dagen därpå for jag och Lovisa på spa tillsammans på Marstrand.
Vi ser verkligen ut som ett äkta par. Speciellt min hand mot Lovisas axel. Det är ett mycket heterosexuellt sätt att ta på en kvinna.
Oh la la!

Kommentera | Comment

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *